Etm.cz - elektrotechnika on-line

Pátek
28. 02. 2020
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů Nikon COOLPIX S8100 přichází na evropský trh

Nikon COOLPIX S8100 přichází na evropský trh

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Pondělí, 07. únor 2011

Nikon_3_titlPřístroj COOLPIX S8100 jako jeden z nejnovějších fotoaparátů řady Nikon COOLPIX je vybaven obrazovým snímačem CMOS s technologií osvětlení ze zadní strany, rozlišení 12,1 milionů pixelů a vynikající 10× zoom pro vysoký výkon a výjimečnou kvalitu obrazu při fotografování rychlou frekvencí a fotografování za nízké hladiny osvětlení. Rychlý a všestranný fotoaparát Nikon COOLPIX S8100 zachytí rychle se pohybující objekty na statických snímcích i videosekvencích Full HD (1080p).

Při fotografování událostí, které nesmí být zmeškány, poskytuje COOLPIX S8100 díky extrémně rychlému spuštění, vysoce rychlému autofokusu a rychlé snímací frekvenci potřebný náskok před probíhající akcí. Nový obrazový snímač CMOS je sám o sobě velmi vhodný pro fotografování za nízké hladiny osvětlení. Při použití pokročilého motivového programu Noční portrét reprodukuje přirozeným způsobem noční scény a portréty v interiérech a současně provádí redukci obrazového šumu. Motivový program Noční portrét pořizuje sérii snímků exponovaných samostatně na pozadí a portrétovaný objekt a pořízené snímky ihned zkombinuje do jediného snímku pro získání jasných a překrásně působících bezzrnných nočních portrétů s velmi nízkou úrovní šumu i při fotografování z ruky.

„COOLPIX S8100 kombinuje vysoce rychlé snímání a vysoký výkon za nízké hladiny osvětlení pro jisté fotografování i za náročných podmínek", říká Sander van Velzen, Product Manager for Consumer Products u společnosti Nikon Europe. „A díky štíhlému tělu a stylovému designu jde o fotoaparát, který je nejen připraven vás všude doprovázet, ale také o fotoaparát, který budete hrdě ukazovat ostatním."

Nikon_3_1

Vysoký výkon a vysoce kvalitní snímky

Fotoaparát S8100 stejně jako ostatní fotoaparáty COOLPIX Style poskytuje uživateli seriozní výkon a kvalitu obrazu ve stylovém a kompaktním provedení. S objektivem Zoom-Nikkor ED vybaveným 10× optickým zoomem umožňuje COOLPIX S8100 uživateli přiblížit se k akci, a to i při záznamu videosekvencí ve formátu Full HD (1080p). Tvůrcům rodinných filmů nabízí S8100 záznam Full HD videosekvencí včetně stereofonního zvuku, samostatné tlačítko pro záznam videosekvencí a možnost použití optického zoomu a autofokusu v průběhu záznamu. Uživatelé mohou navíc optimalizovat pořízené videosekvence přímo ve fotoaparátu s využitím nových editačních funkcí a pořizovat statické snímky v průběhu záznamu videosekvence.

Zachycení akce

Pro zachycení pomíjivých okamžiků disponuje COOLPIX S8100 nejen vysoce rychlým sériovým snímáním s frekvencí až 10 obr./s, ale také vyrovnávací pamětí před expozicí snímků, která umožňuje zaznamenat až dva snímky v době bezprostředně před stisknutím tlačítka spouště až na doraz. Pro pořízení snímků extrémně rychlých akcí je k dispozici motivový program Sériové snímání sportu, který pracuje frekvencí až 120 obr./s. Systém sledování objektu fotoaparátu S8100 automaticky sleduje určený objekt za pomoci aktivace autofokusu a umožňuje tak uživateli bezpečně pořídit snímek v nejvhodnějším okamžiku.

Pokročilé technologie pro překrásné noční snímky

COOLPIX S8100 obsahuje čtyři technologie pro zachycení ostrých a nerozmazaných snímků nočních krajin a portrétů ve slabě osvětlených interiérech.
Z nízké úrovně šumu a výjimečné kvality obrazu nového obrazového snímače CMOS těží rovněž další funkce fotoaparátu včetně pokročilé funkce fotografování v protisvětle a funkce velkého dynamického rozsahu (HDR), která spojuje různě exponované snímky stejné scény do jediného snímku pro zachycení širokého rozsahu jasů. Dále je zde pokročilý motivový program Noční krajina, který kombinuje sérii pěti snímků pořízených krátkými časy závěrky do jediného snímku s nízkou úrovní šumu, a umožňuje tak pořizovat noční snímky z ruky. COOLPIX S8100 zaručuje, že v temnotě nezmizí žádný snímek pořizovaný za nízké hladiny osvětlení - ať již jde o romantické večeře při svíčkách nebo o jasně osvětlená noční města.

Nikon_3_2

Tvůrčí všestrannost

COOLPIX S8100 pomáhá odhalit fotografický potenciál uživatele pomocí vylepšených fotografických a editačních funkcí včetně nového voliče provozních režimů umístěného na praktickém místě vedle tlačítka spouště a nabízejícího rychlý a snadný přístup k různým fotografickým režimům. COOLPIX S8100 obsahuje také kreativní posuvník, který zjednodušuje nastavení jasu, sytosti barev a barevného odstínu ve fotoaparátu. Mezi další editační funkce přístroje patří Rychlé vylepšení a funkce D-Lighting umožňující upravovat parametry přehrávaných snímků.
Mezi další nezbytné funkce fotoaparátu S8100 patří 17 motivových programů včetně automatické volby motivových programů, která automaticky rozpozná fotografovaný motiv a upraví nastavení fotoaparátu pro pořízení kvalitních snímků v libovolném prostředí. O získání vynikajících portrétních snímků se stará inteligentní portrétní systém Nikon, který zahrnuje automatické funkce včetně redukce červených očí ve fotoaparátuTM, vylepšeného autofokusu s detekcí tváří, varovné indikace mrknutí, samospouště detekující úsměv a funkce změkčení pleti pro uspokojení i toho největšího odpůrce fotografování.
COOLPIX S8100 bude dostupný ve dvou barevných provedeních, red a black, a jeho doporučená prodejní cena bude 6290 Kč.

 

Přehled nových článků

amper 300x300

EKOLAMP

cez banner 300x300
banner_eltech

zbrojovka

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky