banner zse

Etm.cz - elektrotechnika on-line

Neděle
12. 07. 2020
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů Nové napájecí zdroje Siemens - kompaktní a výkonné přístroje pro spolehlivou dodávku energie

Nové napájecí zdroje Siemens - kompaktní a výkonné přístroje pro spolehlivou dodávku energie

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Čtvrtek, 06. leden 2011
siemens_2_titlSpolečnost Siemens rozšířila skupinu síťových napájecích zdrojů Sitop o nové modely. Jsou jimi další třífázové zdroje řady Sitop PSU300S a varianty jednofázových zdrojů Sitop PSU100C vyznačující se zejména kompaktním provedením a velkou účinností i výkonností. Nové napájecí zdroje jsou úzké, takže na montážní liště zabírají málo místa, díky své vysoké účinnosti spotřebovávají méně energie a vytvářejí méně ztrátového tepla než jiné srovnatelné přístroje nabízené na trhu.

Skupina síťových napájecích zdrojů Sitop Smart společnosti Siemens byla rozšířena o dvě nové verze třífázového napájecího zdroje Sitop PSU300S. Vedle již dříve dodávaného zdroje se jmenovitým výstupním proudem 20 A jsou nyní k dispozici nové verze se jmenovitými výstupními proudy 10 a 40 A. Desetiampérový zdroj má kovové pouzdro široké jen 90 mm, čtyřicetiampérovému přístroji na liště DIN stačí pouhých 145 mm. Malých rozměrů bylo dosaženo díky vysoké účinnosti přístrojů, která přesahuje 91 %. Zdroj tak vytváří méně ztrátového tepla a odpadají jinak nezbytné chladiče velkých rozměrů. Přístroje řady Sitop PSU300S jsou optimalizovány s ohledem na standardní požadavky automatizovaných strojů a strojních zařízení na zdroje stabilizovaného stejnosměrného napětí o hodnotě 24 V. Tyto výkonné napájecí zdroje jsou schopné dodávat po dobu 5 s až 150 % jmenovitého výstupního proudu, což je důležité např. při spouštění zařízení s velkým počátečním odběrem proudu. Vestavěný signalizační kontakt umožňuje řídicí jednotce sledovat provozní stav zdroje podle hodnoty signálu „24 V O.K.". Zdroje lze kombinovat s redundantními napájecími moduly, selektivními moduly a moduly typu UPS (Uninterruptible Power Supply) se stejnosměrným výstupem. Při třífázovém napájení střídavým napětím v širokém rozsahu 340 až 550 V a s certifikáty pro veškeré běžné způsoby a oblasti použití jsou přístroje řady PSU300S použitelné celosvětově.

Skupinu síťových napájecích zdrojů Sitop Compact společnost Siemens rozšířila o tři jednofázové zdroje Sitop PSU100C s většími výkony. Jsou jimi dva modely s napětím 24 V a jmenovitým výstupním proudem 2,5 A (popř. 4 A) a model s napětím 12 V a jmenovitým výstupním proudem 6,5 A. Nové modely se šířkami pouhých 45, resp. 52,5 mm jsou vhodné především k decentralizovanému použití v úlohách s menšími požadavky na výkon v pásmu do 100 W (např. v rozvodnicích a malých řídicích rozváděčích). Stejně jako všechny ostatní modely své řady se i nové přístroje s montáží na lištu DIN vyznačují velkou účinností v celém rozsahu zatížení a malým ztrátovým příkonem při běhu naprázdno (menším než 1 W). Zdroje lze napájet z jednofázových střídavých sítí s napětím 120 nebo 230 V nebo ze stejnosměrných rozvodů s napětím 110 až 300 V. Odnímatelné pružinové připojovací svorky umožňují použít předem připravenou kabeláž a usnadňují výměnu přístrojů. Napájecí zdroje jsou všestranně použitelné při provozní teplotě od -20 do +70 °C.

 

Přehled nových článků

tepla podlaha deti online seminar
mepax 300x300
brady 300x300

EKOLAMP

cez banner 300x300
banner_eltech

zbrojovka

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky