banner zse

Etm.cz - elektrotechnika on-line

Čtvrtek
4. 06. 2020
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů Samsung a Google přicházejí s Nexus S, prvním mobilním telefonem na světě se systémem Android 2.3

Samsung a Google přicházejí s Nexus S, prvním mobilním telefonem na světě se systémem Android 2.3

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Středa, 15. prosinec 2010
Samsung_6_titlSpolečnosti Samsung Electronics, přední výrobce mobilních telefonů a jednička1 na trhu USA, a GoogleTM dnes představily Nexus STM - první mobilní telefon na světě obsahující nejnovější verzi platformy AndroidTM od Google. Nový Nexus S s operačním systémem Android 2.3 je nabitý výkonnými technologiemi a nejmodernějším hardwarem. „Nexus S spojuje špičkový hardware a technologie Samsungu se zajímavými novými vlastnostmi a nejnovější verzí platformy Android 2.3 Gingerbread a přináší tak uživatelům dosud nepoznané možnosti chytrých telefonů."

Nexus S je vybaven prvotřídní dotykovou zobrazovací technologií společnosti Samsung Super AMOLED, která přináší dokonalý obraz. Zaoblený čtyřpalcový konturový displej je ergonomičtější a lépe se drží u ucha. Nový Nexus S dále využívá technologii Near Field Communication (NFC), s jejíž pomocí lze získávat informace z předmětů každodenní potřeby, jako jsou nálepky a plakáty osazené čipy NFC. Díky 1 GHz aplikačnímu procesoru od Samsungu přináší telefon vynikající 3D grafiku, umožňuje rychlejší stahování a načítání a podporuje multimediální obsah ve vysokém rozlišení.

Samsung_6_1

Zadní strana telefonu Nexus S je vybavena pětimegapixelovým fotoaparátem a videokamerou a přední strana VGA fotoaparátem. Kromě toho má gyroskopické čidlo, které zaručuje plynulé, ničím nerušené hraní her s možností zapojit do hry naklánění přístroje. Telefon má k dispozici 16 GB interní paměti.

Samsung_6_2

Android 2.3 Gingerbread je dosud nejrychlejší verze této platformy. Nabízí podporu pro Near Field Communication (NFC), novou zdokonalenou klávesnici s možností vícedotykového ovládání, internetové volání (podpora VoIP/SIP) a nové přehledné uživatelské rozhraní. Nexus S rovněž disponuje oblíbenými funkcemi Androidu, jako jsou přenosný Wi-Fi hotspot, skutečný multitasking, přístup k mobilním službám Google (např. Google SearchTM, GmailTM, Google MapsTM s navigací, hlasové ovládání, Google VoiceTM a YouTubeTM) a přístup k více než 100 000 aplikací a widgetů na Android MarketTM.

Na českém trhu se Nexus S objeví během prvního čtvrtletí roku 2011.

Samsung_6_3

 

Přehled nových článků

tepla podlaha deti online seminar
mepax 300x300
brady 300x300

EKOLAMP

cez banner 300x300
banner_eltech

zbrojovka

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky