banner zse

Etm.cz - elektrotechnika on-line

Pátek
5. 06. 2020
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů Nejnovějšími modely kompaktních fotoaparátů Nikon jsou S1100pj s vylepšeným projektorem a S5100 s vysokou výkonností za nízké hladiny osvětlení

Nejnovějšími modely kompaktních fotoaparátů Nikon jsou S1100pj s vylepšeným projektorem a S5100 s vysokou výkonností za nízké hladiny osvětlení

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Úterý, 16. listopad 2010
nikon_2_titlSpolečnost Nikon Europe uvedla v srpnu dva nové kompaktní fotoaparáty série COOLPIX. Duo nových přístrojů zahrnuje model S1100pj s vestavěným projektorem, který je nástupcem oceněného modelu S1000pj, a všestranný model S5100 se speciálními technologiemi zaručujícími vynikající výsledky za nízké hladiny osvětlení.

COOLPIX S1100pj znovu dokládá, jak si společnost Nikon představuje sdílení snímků, videosekvencí a prezentací mezi lidmi za pomoci vestavěného projektoru se zlepšenou kvalitou obrazu a možností přímého propojení s počítačem. COOLPIX S5100 nabízí čtyři technologie pro překrásné noční snímky zahrnující optickou redukci vibrací (VR), vysokou citlivost ISO s nízkou úrovní šumu až do hodnoty ISO 3200, vylepšenou detekci pohybu a nový systém řízení záblesku. Oba nové modely fotoaparátů jsou vybaveny přesnými objektivy NIKKOR, obvodem Nikon EPXEED C2 pro digitální zpracování obrazu  a legendárními funkcemi Nikon zaručujícími snímky nejvyšší kvality.

Mark Pekelharing, Product Manager Consumer Products u společnosti Nikon Europe B.V., říká: „Tyto nové přírůstky do série COOLPIX rozšiřují naši nabídku fotoaparátů pro každého, ať již hledáte nejnovější inovace nebo praktický kompaktní fotoaparát pro zachycení všech důležitých životních okamžiků. Fotoaparát S5100 nabízí vynikající kvalitu obrazu za dostupnou cenu, zatímco fotoaparát S1100pj pokračuje v unikátním prvenství společnosti Nikon v oblasti přístrojů s vestavěným projektorem. Možnost propojení fotoaparátu S1100pj s počítačem PC nebo Mac činí z přístroje velmi všestranné zařízení pro domácí i pracovní použití a usnadňuje více než kdy předtím sdílení snímků, prezentací  a dalších vizuálních dat."

COOLPIX S1100pj - nový způsob sdílení snímků

S1100pj je nástupcem oceněného modelu S1000pj, prvního fotoaparátu na světě s vestavěným projektorem, a nabízí nový způsob prohlížení a sdílení snímků bez nutnosti použití dalšího vybavení  a bez nutnosti shromažďování osob v blízkosti LCD monitoru fotoaparátu. Projektor s jasem 14 lumenů je o 40 % jasnější než jeho předchůdce a umožňuje projekci v nových prostředích, jako jsou méně zatemněné místnosti, a proti světlejším plochám. Fotoaparát lze propojit s počítačem PC nebo Mac a okamžitě promítat uložené snímky a prezentace prostřednictvím projektoru.

nikon_2_1

Fotoaparát S1100pj s obrazovým snímačem nabízejícím 14,1 milionů pixelů, širokoúhlým objektivem NIKKOR s 5× zoomem a 7,5 cm (3") dotykovým LCD monitorem s extrémně vysokým rozlišením (460 000 pixelů) pro intuitivní dotykové ovládání není jen zábavnou hračkou, ale typickým vysoce kvalitním fotoaparátem Nikon. Přístroj je pro získání ostrých snímků ve všech situacích vybaven pěti funkcemi potlačujícími riziko rozmazání snímků a praktickými režimy, jako je Zjednodušený automatický režim a Inteligentní portrétní systém, které uživatele zbaví starostí se správným nastavením a vždy zaostří na správné místo.

Fotoaparát S1100pj uvádí také množství retušovacích funkcí pro maximální tvůrčí svobodu, mezi které patří například efekt objektivu rybí oko, selektivní kolorování monochromatických snímků a změkčení pozadí, takže se při retušování snímků není třeba vůbec přiblížit k počítači. Pro oživení prezentací lze použít vestavěné animace, hudbu na pozadí a přechodové efekty. Nakonec je zde funkce malování umožňující přidávat ke snímkům ručně psané poznámky, a to i během projekce.

COOLPIX S1100pj je dostupný v barevných provedeních black a green, a bude k dispozici za doporučenou prodejní cenu 8 990 Kč.

COOLPIX S5100 - vynikající snímky i za nízké hladiny osvětlení

S5100 je plochý, stylový fotoaparát s 12,2 milionů pixelů, vysokým výkonem v každé situaci a jednoduchým ovládáním. S tímto přístrojem se můžete i v noci, kdy je obtížnější fotografovat, spolehnout díky optické redukci vibrací (VR), vylepšené detekci pohybu a převratnému systému řízení záblesku na ostré a brilantní snímky. Fotoaparát S5100 rozpozná, jestli držíte přístroj v ruce nebo fotografujete ze stativu, a automaticky zvolí nejvhodnější nastavení pro snížení rizika rozmazání snímků a získání překrásných snímků za všech okolností.

nikon_2_2

Vyšší výkon systému zpracování obrazu EXPEED C2 znamená, že již ani v případech, kdy se fotografovaný objekt pohybuje, nepřijdete o perfektní snímek. A budete-li chtít zachytit více, je zde samostatné tlačítko režimu Video umožňující rychle a snadno zaznamenat videosekvence v kvalitě HD 720p. Přestože je fotoaparát S5100 vybaven objektivem NIKKOR s širokoúhlým 5× zoomem začínajícím ohniskovou vzdáleností 28 mm, je sportovní kovové tělo přístroje s oblými obrysy poměrně tenké. Měří pouhých 21,6 mm, takže jej lze snadno vložit do brašny nebo kapsy.

COOLPIX S5100 se dodává v šesti barevných provedeních: red, black, blue, pink, purple a silver. Přístroj bude k dispozici za doporučenou prodejní cenu 3 990 Kč.

 

Přehled nových článků

tepla podlaha deti online seminar
mepax 300x300
brady 300x300

EKOLAMP

cez banner 300x300
banner_eltech

zbrojovka

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky