ELTECH 2019

Etm.cz - elektrotechnika on-line

Pondělí
26. 08. 2019
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů Přejděte z 2D do 3D reality stiskem jediného tlačítka!

Přejděte z 2D do 3D reality stiskem jediného tlačítka!

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

Společnost Samsung Electronics Co., Ltd. představila svou unikátní technologii konverze obrazu z 2D do 3D u svých 3D televizorů (LED TV, LCD TV a plazma TV). Díky této technologii zákazník nemusí čekat, než se trh plně přizpůsobí 3D vysílání, a může si okamžitě převést do 3D oblíbený film, seriál, sportovní přenos pouhým stisknutím tlačítka na dálkovém ovládači. Zdrojem tak může být např. televizní vysílání pozemní nebo satelitní, video z DVD nebo Blu-ray přehrávače či DivX video z USB flash paměti. Divákovi se tak otevírá neomezeně široká nabídka 3D obsahu z pohodlí domova. Společnost Samsung je přitom celosvětově první firmou, která tuto technologii konverze obrazu z 2D do 3D u standardních komerčně nabízených modelů nabízí.

3d_konverze_1


„Možnost převodu obrazu z 2D do 3D reality považujeme nyní v Samsungu za zcela klíčovou technologii při výběru nového televizoru," říká marketingový manažer divize audio-video společnosti Samsung Ondřej Lukáč. „I přes to, že na našem trhu dosud nejsou rozvinuté 3D vysílání či


3D obsah, mohou si zákazníci díky televizorům Samsung užívat naplno 3D efekty již nyní, dodává Lukáč.

3d_konverze_2


Převod obrazu ze 2D do 3D je zajištěn pomocí složitého 10ti stupňového algoritmu. V první fázi dochází k předběžnému zpracování obrazu, následně k získání hloubkových dat z 2D obrazu, zpracování dat a nakonec vytvoření plastického obrazu. To vše se díky vysocevýkonnému čipu odehrává v reálném čase.

 

 

Přehled nových článků

cez banner 300x300

ČD Telematika

banner_eltech

zbrojovka

balluff_logo_cmyk_posdetektor_centrala_banner_300x90

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky