Etm.cz - elektrotechnika on-line

Čtvrtek
21. 03. 2019
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů Malé energetické řetězy pro bezpečné vedení kabelů v omezeném prostoru

Malé energetické řetězy pro bezpečné vedení kabelů v omezeném prostoru

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

 

 

Litoměřice/Kolín nad Rýnem, 25. dubna 2018 - Prostorově úsporné, stabilní a snadno sestavitelné - to jsou požadavky na mnoho komponentů stroje. Týká se to nejen strojírenství ale například i lékařských technologií. Tyto požadavky dokáže splnit nový miniaturní kompaktní energetický řetěz E2.10 s vnitřní výškou 10 milimetrů a nejmenšími poloměry ohybu. Jsou tiché, mají  design a rychle se instalují díky otvíráku řetězů. Nové energetické řetězy firmy igus na český trh dodává firma HENNLICH.

 

V uzavřeném prostoru ve strojích je velmi důležité bezpečné vedení energií při vysoce dynamickém pohybu kabelů. To dokáže zajistit nový miniaturní energetický řetěz E2.10 řady E2.1 s vnitřní výškou pouhých 10 milimetrů a vnější 15 milimetrů. Jeho použití je ideální i pro nejmenší poloměry ohybu. Řetězové články se skládají, stejně jako všechny články E2.1, pouze z bočních částí a příčky v jedné části a otevírací příčky ve druhé. „Řetěz pak lze jednoduše otevřít pouze pomocí šroubováku. Ke každé první objednávce těchto řetězů dodáváme také praktický otvírač. Tak může být řetěz během několika vteřin otevřen a po zasunutí kabelů opět jednoduše ručně uzavřen,“ popisuje Jan Švarc, produktový manažer pro energetické řetězy igus ve společnosti HENNLICH.Řada E2.1 má vzhledem ke své velikosti robustní systém dorazů, což poskytuje až o 25% větší samonosnou délku a o 100% zvyšuje možnost zatížení v podobě náplně.

 

Lehký, přesto stabilní a robustní – taková je řada energetických řetězů E2.1, která je vhodná pro širokou škálu náročných aplikací. Proto firma igus nyní rozšířila program E2.1 o tři nové velikosti s vnitřní výškou 26, 38 a 48 milimetrů. Vnitřní prostor této řady řetězů poskytuje ve srovnání s předchozími sériemi až o tři milimetry více vnitřní výšky při stejné vnější výšce. Pro tento typ energetických řetězů dodává igus také speciální dělící příčky se zaoblenými hranami. Ty zabezpečí dlouhou životnost hadic a kabelů. Správnou instalaci dělících příček zajišťuje integrovaná mřížka v otevíracích lištách.

Vysoce flexibilní chainflex kabely pro kompaktní stavební prostory

Aby energetický řetězec a kabel vytvořily perfektní jednotku, vyvíjí firma igus vysoce flexibilní kabely chainflex®, které jsou speciálně navrženy pro použití v energetických řetězech. Pomocí Profinet kabelu chainflex® CFBUS.LB.060 mohou být například s poloměrem ohybu pouhých 7,5 x d přenášena data v nejmenších prostorech. Všechny kabely chainflex® jsou testovány ve vlastní zkušební laboratoři o rozloze 2 750 čtverečních metrů. Proto igus jako jediný výrobce na trhu poskytuje 36 měsíční záruku na svůj sortiment kabelů. Jako hotový systém připravený k použití, který se skládá z kabelů a energetického řetězu, může zákazník svoji aplikaci přímo spustit.

 

Přehled nových článků

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky

Reklama

ebec