Etm.cz - elektrotechnika on-line

Čtvrtek
21. 03. 2019
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů BAUMRUK & BAUMRUK omezil rutinní práci díky kolaborativním robotům Universal Robots

BAUMRUK & BAUMRUK omezil rutinní práci díky kolaborativním robotům Universal Robots

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

 


PRAHA,24. dubna2018 – Společnost Universal Robots, globální dodavatel kolaborativních robotů, uvedla, že BAUMRUK & BAUMRUK, společnost zabývající se sériovou kovovýrobou, dokázala omezit rutinní obsluhu obráběcích strojů a vyřešit situaci s akutním nedostatkem pracovníků na trhus využitímkolaborativních robotům UR10. Roboty dodala společnost DREAMland PLC, partner Universal Robots v České republice.

Pracovníci firmy nyní nemusejí trvale stát u obráběcího stroje a vykonávat rutinní úkoly, tzn. založení a vyjmutí dílů. Připraví jen díly do zásobníku na několik hodin práce a následně provádí namátkovou kontrolu. Pracovník se může mezitím věnovat nastavení dalších strojů, řešení akutních problémů aj. Robot nemusí být uzavřený za plotem nebo za světelnými závorami, má nízkou hmotnost a dynamiku a je snadno přenositelný.

 

Firma má ve výrobě sedm velkých svařovacích pracovišť a v oblasti pro zakládání do CNC strojů disponuje třemitradičními průmyslovými roboty, které využívá na uzavřeném pracovišti. Potřebovala navíc automatizovat zakládání drobnějších dílů do frézovacích center, ale s ohledem na těsné uspořádání výrobního prostoru nebyla možnost stroje jakkoli ohradit nebo doplnit o světelné závory. Zároveň ale firma chtěla frézovací centra i nadále využívat částečně bez robota, a musel tak být zachován bezpečný přístup pro lidskou obsluhu.

 

Naším současným cílem je maximální možná automatizace výrobních procesů,“ řekl Martin Baumruk, jednatel společnosti BAUMRUK & BAUMRUK. „Samozřejmě ne vše lze smysluplně a efektivně automatizovat, ale tam kde je možné rutinní práci nahradit, tam se snažíme to provést. Toho hlavního, kvůli čemu jsme robota Universal Robots instalovali, jsme úspěšně dosáhli.”

 

Video je dostupné nahttp://video.universal-robots.com/ur10-collaborative-robots-for-machine-tending-cnc

 

Přehled nových článků

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky

Reklama

ebec