Etm.cz - elektrotechnika on-line

Sobota
18. 11. 2017
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů Bezkontaktní měření hladiny: S Pulsarem R86 jednodušší a přesnější

Bezkontaktní měření hladiny: S Pulsarem R86 jednodušší a přesnější

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

TZ_HENNLICH_2017_08_28_Bezkontaktn_men_hladiny_-_Pulsar_86Lepší rozlišení, kruhová polarizace, vylepšená diagnostika nebo koeficient spolehlivosti SFF 93,2%. To je jen několik předností nového bezkontaktního radarového hladinoměru Pulsar R86 z dílny společnosti Magnetrol, kterou v Česku výhradně zastupuje společnost HENNLICH. Pulsar 86 tak díky svým vlastnostem umožňuje měření hladiny i ve velmi náročných prostředích.

 

„Oproti předchozí řadě radarů disponuje Pulsar R86 dokonalejší elektronikou s vyšší přesností a lepšími parametry. Rozsah měření je tak až 40 metrů a měřící chyba pouze plus-mínus 3 milimetry. Kruhová polarizace pak zjednodušuje montáž i měření s velmi spolehlivými výsledky,“ vypočítává přednosti Václav Patrovský, produktový manažer divize Meres společnosti HENNLICH, který se těmito produkty dlouhodobě zabývá.

Společnost Magnetrol bezkontaktní radarové hladinoměry vyvíjí již od 80. let minulého století. „To zajišťuje kontinuální rozvoj této technologie, čehož je nový Pulsar R86 jasným důkazem,“ upozorňuje Václav Patrovský.

Pro vysoké teploty až 400°C, snadnou údržbu a vnější části nádrží

Nový Pulsar R86 lze díky HTHP anténě využít i při vysokých teplotách až do 400 °C a tlaku do 160 bar. Dosahuje přitom rozlišení jednoho milimetru. “Díky oddělitelné elektronice od antény může být hladinoměr bez problémů instalován i do nestandardně dlouhých nástavců o délce až 1,8 metru. Grafický LCD displej, který přehledně zobrazuje výkonnostní výsledky a v případě potřeby i hlásí závady, tak vylepšuje diagnostiku a napomáhá servisu operativně odstraňovat provozní výpadky doplňuje Václav Patrovský.

Prvotní přednastavení radarového hladinoměru je provedeno továrně u výrobce podle zákaznické aplikace. Programové vybavení radaru obsahuje průvodce, který napomáhá servisu. Intuitivně navrhuje úpravu parametru pro co nejlepší výkon.

Radarový hladinoměr je možné využít i pro vnější instalace na zásobnících

Hlavní přednosti Pulsaru R86:

• +/- 3 mm měřicí chyba
• rozlišení 1 mm
• dielektrická konstant 1,7 (v jímce 1,4)
• 4 druhy antén 1 1/2" - 4"
• anténa HTHP pro vysoké teploty do 400 °C a tlak do 160 bar
• prodloužení až 72 " (1,8 m)

• vylepšený výkon

• kruhová polarizace

• vylepšená diagnostika

• kvalifikace SIL 2

• HTHP antény

 

 

Přehled nových článkůBuďte stále v obraze:

Právě v prodeji

etm11-12_14

  Naše další portály:

  prorevize_logo_100px
  prostrojeapohony_logo_100px  proprojektanty_logo_100px
  proautomatizaci_logo_100px

   Chci odebírat novinky

   Reklama

   ebec