Etm.cz - elektrotechnika on-line

Čtvrtek
14. 11. 2019
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů Společnosti Huawei, China Mobile a SAIC Motor úspěšně předvedly první dálkové řízení automobilu založené na 5G

Společnosti Huawei, China Mobile a SAIC Motor úspěšně předvedly první dálkové řízení automobilu založené na 5G

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Prodleva mezi vozidlem a řidičem nižší než 10 milisekund

 

Nízká latence a vysoká šířka pásma 5G jsou nezbytně nutné pro splnění požadavků na dálkové řízení vozidel s využitím HD video přenosu, které zahrunuje rychlou odezvu a spolehlivé připojení. V tomto konkrétním testu poskytovalo 5G s ultra vysokou šíří pásma po celou dobu požadovanou rychlost pro HD video přenos mezi vozidlem a řidičem. End-to-end latence všech dálkově ovládaných řídících funkcí vozidla byla nižší než 10 milisekund (latence nového bezdrátového rozhraní 5G sama o sobě byla menší než jedna milisekunda). To znamená, že při jízdě vozidla rychlostí 30 km/h byl rozdíl vzdálenosti vzniklý prodlevou mezi bržděním řidiče a skutečným bržděním vozu pouhých 8 centimetrů.

 

Využití dálkového ovládání v těžebním průmyslu nebo na místech katastrof

 

Huawei-dalkove-rizeni-automobilu-skrze-5G_3Dálkové ovládání vozidel má v budoucnu širokou škálu potenciálního využití, zejména v obzvláště drsných nebo nebezpečných prostředích, jako jsou místa těžby nerostných surovin, likvidace nebezpečného odpadu či v případě, že má práce na dálku vyšší efektivitu. Příkladem může být zhutňování velkých ploch půdy pomocí dálkově ovládaného válcovacího stroje. Dálkové ovládání může být použito rovněž jako doplněk u autonomních vozidel. Jedna osoba může například pomocí dálkového ovládání dohlížet nad celou flotilou  sdílených vozů (car-sharing) a v případě nutnosti ručně zasahovat v situacích, které to vyžadují. Dálkové ovládání může být využito i v případě nouzových situací, jako jsou záchranné mise v zónách katastrof.

 

Vzhledem k tomu, že digitální transformace zvyšuje tempo po celém světě, na propojené inteligentní automobily se bude zaměřovat celý průmysl informačních a komunikačních technologií. China Mobile, SAIC Motor a Huawei se aktivně zapojují do výzkumu, vývoje a testování pilotních řešení pro 5G aplikace autonomního řízení, které jsou základem pro realizaci dopravní infrastruktury nové generace.

 

Veletrh a konference MWC Shanghai 2017 probíhá od 28. do 30. června v Šanghaji v Číně a Huawei na místě prezentuje své produkty a řešení v prostorách vlastní expozice.

 

Video ilustrující ovládání automobilu na dálku skrze síť 5G můžete zhlédnout na odkazu ZDE

 

Komentáře a dotazy 

 
#1 Tereza 2017-06-29 23:51 Je fajn, že Huawei neustále inovuje. Mám pár týdnů P9 Lite 2017 a je fajn. Citovat
 

Články na podobné téma

Přehled nových článků

cez banner 300x300

ČD Telematika

banner_eltech

zbrojovka

balluff_logo_cmyk_posdetektor_centrala_banner_300x90

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky


+