Etm.cz - elektrotechnika on-line

Pondělí
27. 01. 2020
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů Společnost Eaton uvádí na trh zařízení pro obloukovou ochranu za účelem snížení elektrických rizik.

Společnost Eaton uvádí na trh zařízení pro obloukovou ochranu za účelem snížení elektrických rizik.

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

Obloukové poruchy, které jsou obvykle zapříčiněny poškozenými kabely, zásuvkami nebo svorkami, představují pro osoby v jejich okolí bezprostřední riziko, protože mohou poškodit elektroinstalaci a snadno způsobit požár. Odhaduje se, že minimálně 25 procent požárů způsobených elektrickou poruchou je zapříčiněno obloukovou poruchou.

 

Bezpečná a rychlá detekce obloukové poruchy  je zásadní a běžné proudové chrániče (RCD) a instalační jističe (MCB) obvykle takové oblouky detekovat nedokážou.

 

AFDD společnosti Eaton nabízí rychlou detekci s vysokou přesností, která je nezbytná pro minimalizaci nežádoucích vypnutí. Zařízení je navrženo tak, aby přesně odlišilo skutečné riziko od ostatních vysokofrekvenčních signálů, které se běžně vyskytují v bytovém prostředí. Za účelem dalšího zlepšení kvality detekce společnost Eaton doporučuje, aby se zařízení umístila blízko potenciálních zdrojů oblouku. Přeslechové zkoušky (cross-talk test) navíc zajišťují, že AFDD vybaví, když je detekován relevantní signál.

 

Globální požadavky pro AFDD byly poprvé formálně stanoveny v roce 2013, když Mezinárodní elektrotechnická komise představila normu IEC 62606. Tato norma určuje, že k vybavení AFDD dojde při detekci jakéhokoliv oblouku v hodnotě 100 joulů a více a že v případě velmi vysokého proudu oblouku dojde k rozpojení do 120 milisekund po jeho detekci.

 

AFDD je posledním přírůstkem do portfolia produktů společnosti Eaton, které jsou navrženy ke snížení rizik spojených s obloukovými poruchami. Tyto produkty tvoří širokou škálu bezpečnostních technologií navržených společností Eaton za účelem ochrany osob, majetku a pověsti a zároveň s cílem minimalizovat narušování aktivit těch, kteří budovy obývají.

                                                                                                                                           

Chcete-li se dozvědět více o společnosti Eaton, navštivte www.eaton.cz. Pro všechny poslední novinky se připojte na Twitter přes (@Eaton_EMEA) nebo je naleznete na naší (Eaton EMEA) LinkedIn firemní stránce. 

 

Články na podobné téma

Přehled nových článků

amper 300x300
cez banner 300x300

ČD Telematika

banner_eltech

zbrojovka

balluff_logo_cmyk_posdetektor_centrala_banner_300x90

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky


+