Etm.cz - elektrotechnika on-line

Sobota
22. 02. 2020
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů Elspec Blackbox G5 DFR přináší inteligenci do rozvaděčů elektrických přenosových soustav

Elspec Blackbox G5 DFR přináší inteligenci do rozvaděčů elektrických přenosových soustav

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Pondělí, 03. říjen 2016

 

 

Data, data, data…

Analyzátor je schopen 24-bitového nepřetržitého záznamu 1024 vzorků v jednom cyklu při frekvenci 50/60 kHz. To znamená, že je schopen zaznamenat přes 10 000 parametrů v jednom cyklu na každý analogový kanál, a tím umožňuje analyzovat prakticky jakýkoliv elektrický parametr. Od krátkých přechodových jevů až po dlouhodobá rušení. Tato data je schopen díky technologii PQZIP nepřetržitě ukládat po dobu až 1 roku.

 

Záznam hraničních událostí na el. síti

BlackBox G5 DFR je určen k detekci každé situace, která se vyskytne v energetické síti. Mechanismus měření umožňuje konfigurovat hraniční události na jakýkoliv měřený parametr (více než 10.000) a/nebo I/O porty. Nastavení podporuje přesažení limitu, množství změněných limitů, včetně krátkodobých špiček a propadů signálu. Vzhledem k tomu, že BlackBox G5DFR zaznamenává průběhy signálů kontinuálně, nastavení hraničních událostí neovlivňuje záznam, ale ukládá výsledné protokoly samostatně, včetně času zahájení, ukončení, doby trvání, závažnosti a rozsahu události. Všechny události mohou také být zobrazeny v tabulkovém nebo bodovém grafu jako CBEMA / ITIC.

 

Webové rozhraní

BlackBox G5DFR je vybaven webovým serverem založeným na HTML5. Lze tak k datům přistupovat přes jakékoliv zařízení s webovým prohlížečem prostřednictvím bezpečnostního hesla. Webové rozhraní, které se používá pro konfiguraci a účely monitorování, zahrnuje dva hlavní moduly:

  • Přehled: Celkový pohled na kompletní stav energetického systému a odečtů
  • Průzkum: Modul Investigation zobrazuje grafy trendů, histogramy, seznamy událostí, souhrnné tabulky a statistické sumáře všech uložených parametrů. Tento modul umožňuje uživateli analyzovat napěťové špičky a poklesy, přírůstky, přerušení, a jakékoliv jiné události, ke kterým došlo.

 

Měření energií s přesností 0,1 %

Díky schopnosti přesného odečtu událostí v energetické síti, je analyzátor vybaven vysoce přesným měřičem energií, který může získávat data jak odečtem umístěným v trafostanicích vysokého napětí, tak i lokálních sítích nízkého napětí. Měření je prováděno s extrémní přesností 0,1 % a zcela převyšuje průmyslové standardy. Konkrétně zaznamenává toky energií uvnitř distribučního systému a také dodanou a přijatou energii od spotřebitele, což je zásadní v souladu s rozvojem chytrých energetických sítí. 

 

Přehled nových článků

amper 300x300

EKOLAMP

cez banner 300x300
banner_eltech

zbrojovka

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky