Etm.cz - elektrotechnika on-line

Středa
22. 01. 2020
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů Nový analyzátor motorů a kvality elektrické energie Fluke 438-II změří elektrický i mechanický výkon elektromotorů

Nový analyzátor motorů a kvality elektrické energie Fluke 438-II změří elektrický i mechanický výkon elektromotorů

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

Přístroj Fluke 438-II zjednodušuje analýzu výkonu a diagnostiku motorů, neboť měří elektrické a mechanické charakteristiky motorů za provozu. Analyzátor motorů a kvality elektrické energie 438-II pomocí speciálních patentovaných algoritmů měří křivky třífázového proudu a napětí, porovnává je se jmenovitými údaji a na jejich základě provede výpočet mechanického výkonu motoru. Analýza je prováděna formou jednoduchých odečtů – díky tomu je snadné měřit provozní výkon a zjistit potřebu změn, ještě než dojde k poruchám a zastavení provozu.

Analyzátor zároveň nabízí možnost měření účinnosti motoru (tj. přeměny elektrické energie na mechanický točivý moment) a mechanického výkonu v podmínkách provozní zátěže. Tato měření umožňují technikům údržby u motorů určit aktuální provozní výkon a porovnat jej se jmenovitým výkonem, aby bylo možné identifikovat přetížený či předimenzovaný motor a plýtvání energií, jenž představuje zbytečné provozní náklady.

Přístroj 438-II patří mezi třífázové analyzátory kvality elektrické energie řady Fluke 430 určené k řešení problémů v terénu a odhalování dlouhodobých trendů pro bezproblémový provoz.

Další informace o analyzátoru motorů a kvality elektrické energie Fluke 438-II naleznete na webové stránce: www.fluke.com/438

 

Články na podobné téma

Přehled nových článků

amper 300x300
cez banner 300x300

ČD Telematika

banner_eltech

zbrojovka

balluff_logo_cmyk_posdetektor_centrala_banner_300x90

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky


+