banner zse

Etm.cz - elektrotechnika on-line

Čtvrtek
6. 08. 2020
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů Bezpečné vyhodnocování reziduálních proudů na různých frekvencích

Bezpečné vyhodnocování reziduálních proudů na různých frekvencích

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 
Čtvrtek, 28. duben 2016

EA005962_Type_F_RCCB_Residential_buildingSpolečnost Eaton dodává proudové chrániče typu F zaručující vyšší ochranu osob a systémů v souladu s normou IEC 62423

Společnost Eaton zabývající se správou napájení rozšířila svoje portfolio spínacích přístrojů o proudový chránič typu F. Ten je navržen speciálně pro použití v aplikacích s jednofázovými frekvenčními měniči, jako jsou průmyslové pračky, tepelná čerpadla apod., a poskytuje vynikající ochranu osob a systémů. Umožňuje elektrotechnikům zvyšovat spolehlivost jejich strojů a zároveň zajišťovat vysokou úroveň bezpečnosti obsluhy.

Norma IEC 62423 udává požadavky na konstrukci a testování chráničů typu F. Ve výsledku byla upravena doporučení pro instalace s frekvenčními měniči. V tomto typu aplikací mohou vznikat reziduální proudy o různých frekvencích, s nimiž si tradiční proudové chrániče (typu A) nedokáží poradit. Jiná opatření jsou nezbytná, aby se zajistila ochrana osob před úrazy elektrickým proudem z důvodu buď přímého nebo nepřímého dotyku se zařízením s poruchou nebo aby se minimalizovalo riziko požáru od plazivých proudů.

Proudové chrániče typu F poskytují nejen bezpečnou a spolehlivou ochranu před střídavými a stejnosměrnými pulzujícími reziduálními proudy (chrániče typu A), ale rovněž si dokáží poradit s reziduálními proudy o vyšších frekvencích až do 1 kHz v souladu s normou IEC 62423. Tyto typy frekvencí se často objevují na výstupu frekvenčního měniče. Proudový chránič typu F si hravě poradí s reziduálními proudy se stejnosměrnou složkou až do 10 mA, mají zpoždění vybavení a od jiných zařízení se odlišují svojí vysokou odolností proti rázovým proudům: to zaručuje minimální míru nežádoucích vybavení a vysoký stupeň ochrany. Jsou k dispozici v 2pólovém a 4pólovém provedení pro jmenovité proudy 25 až 100 A. Díky třem verzím jmenovitého reziduálního proudu (30 mA, 100 mA a 300 mA) jsou proudové chrániče typu F ideální pro zajištění bezpečnosti osob i zajištění ochrany před vznikem požáru, zejména v případě jednofázových aplikací.

Chcete-li se dozvědět více o společnosti Eaton, navštivte www.eaton.cz. Pro všechny poslední novinky se připojte na Twitter přes (@Eaton_EMEA) nebo je naleznete na naší (Eaton EMEA) LinkedIn firemní stránce.

 

Články na podobné téma

Přehled nových článků

tepla podlaha deti online seminar
mepax 300x300
brady 300x300

EKOLAMP

cez banner 300x300
banner_eltech

zbrojovka

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky