Etm.cz - elektrotechnika on-line

Sobota
18. 01. 2020
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů Bezpečné vyhodnocování reziduálních proudů na různých frekvencích

Bezpečné vyhodnocování reziduálních proudů na různých frekvencích

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Norma IEC 62423 udává požadavky na konstrukci a testování chráničů typu F. Ve výsledku byla upravena doporučení pro instalace s frekvenčními měniči. V tomto typu aplikací mohou vznikat reziduální proudy o různých frekvencích, s nimiž si tradiční proudové chrániče (typu A) nedokáží poradit. Jiná opatření jsou nezbytná, aby se zajistila ochrana osob před úrazy elektrickým proudem z důvodu buď přímého nebo nepřímého dotyku se zařízením s poruchou nebo aby se minimalizovalo riziko požáru od plazivých proudů.

Proudové chrániče typu F poskytují nejen bezpečnou a spolehlivou ochranu před střídavými a stejnosměrnými pulzujícími reziduálními proudy (chrániče typu A), ale rovněž si dokáží poradit s reziduálními proudy o vyšších frekvencích až do 1 kHz v souladu s normou IEC 62423. Tyto typy frekvencí se často objevují na výstupu frekvenčního měniče. Proudový chránič typu F si hravě poradí s reziduálními proudy se stejnosměrnou složkou až do 10 mA, mají zpoždění vybavení a od jiných zařízení se odlišují svojí vysokou odolností proti rázovým proudům: to zaručuje minimální míru nežádoucích vybavení a vysoký stupeň ochrany. Jsou k dispozici v 2pólovém a 4pólovém provedení pro jmenovité proudy 25 až 100 A. Díky třem verzím jmenovitého reziduálního proudu (30 mA, 100 mA a 300 mA) jsou proudové chrániče typu F ideální pro zajištění bezpečnosti osob i zajištění ochrany před vznikem požáru, zejména v případě jednofázových aplikací.

Chcete-li se dozvědět více o společnosti Eaton, navštivte www.eaton.cz. Pro všechny poslední novinky se připojte na Twitter přes (@Eaton_EMEA) nebo je naleznete na naší (Eaton EMEA) LinkedIn firemní stránce.

 

Články na podobné téma

Přehled nových článků

amper 300x300
cez banner 300x300

ČD Telematika

banner_eltech

zbrojovka

balluff_logo_cmyk_posdetektor_centrala_banner_300x90

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky


+