banner zse

Etm.cz - elektrotechnika on-line

Středa
15. 07. 2020
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů Panasonic uvádí nové servomotory Minas A6 – 23 bitové rozlišení

Panasonic uvádí nové servomotory Minas A6 – 23 bitové rozlišení

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Úterý, 19. duben 2016

1602_Minas6Společnost Panasonic Electric Works navazuje na úspěšnou řadu servomotorů MINAS A5 a přichází s novou řadou MINAS A6.

Nová řada Panasonic MINAS A6 jde ve stopách velmi úspěšné předchozí série MINAS A5. Série A6 přináší řadu nových vylepšení, přesto si zachovává plnou kompatibilitu s předchozí řadou A5.

Další vylepšení a nové funkce řady MINAS A6

Ještě kompaktnější design:

Díky rozložení struktury jádra a novému provedení krytu bylo dosaženo zkrácení délky servomotoru MINAS A6 o 30 % ve srovnání s předchozí řadou MINAS A5 (z 99,0 mm na 67,5 mm), ale došlo i k redukci hmotnosti až o 10 %. Tomuto zhubnutí významně přispívá i kompaktnější provedení enkodéru.

Rozhraní Modbus RTU:

K řízení se používá otevřený sériový komunikační protokol (RS232 nebo RS485).

Kodér s vysokým rozlišením:

20bitový kodér, použitý u řady MINAS A5 (poskytující 1 048 576 impulsů na jednu otáčku, pulses per revolution = PPR) byl výrazně inovován a v MINAS A6 je používána jeho nová verze s 23bitovým rozlišením (8 388 608 PPR). Rozlišení je tedy osminásobné ve srovnání s předchozím modelem. 

Pokročilá nastavení regulátoru:

Nové servomotory přicházejí s ještě vyšší rychlostí odezvy (3,2 kHz), což umožňuje mnohem rychlejší reakci na povely regulátoru. Kromě toho se výrazně snížily mikrovibrace díky zlepšené reakci stávající regulace a linearity.

Mezi další vlastnosti u kterých došlo k posunu patří nižší kolísání točivého momentu, zlepšené potlačení vibrací v klidovém stavu při statickém zatížení a modifikace potlačení kolísání zatížení.

Kompatibilita s předchozí řadou MINAS A5:

Obě řady používají Identická rozhraní. U řady MINAS A6 lze používat stejné kabely jako u modelů řady A5. Pro montáž není třeba dalších přídavných dílů. Pokud zařízení potřebují být modifikována stačí zaměnit motor a ostatní zařízení a kabeláž není třeba měnit. Stejná příruba - servomotor je ve stroji zaměnitelný kus za kus.

Vylepšené těsnění oleje

Díky použití speciálního těsnění se třemi břity (triple-lip, viz obrázek) se dosahuje trojité ochrany proti prachu a úniku oleje.

Shrnutí

Důležité vlastnosti nové řady servomotorů MINAS A6:

• Kompaktní provedení a menší velikost ve srovnání s předchozí řadou

• Maximální rychlost otáčení nyní dosahuje až 6500 otáček za minutu.

• 23bitový enkodér s vysokým rozlišením (poskytuje 8 388 608 impulzů na jednu otáčku, což je osmkrát více, než nabízel předchozí model). Díky tomu může být regulace ještě jemnější.

• Nižší vibrace, dokonalejší těsnění proti úniku oleje bránící nečistotám proti vniknutí do vnitřku servomotoru. 

 

 

Přehled nových článků

tepla podlaha deti online seminar
mepax 300x300
brady 300x300

EKOLAMP

cez banner 300x300
banner_eltech

zbrojovka

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky