Etm.cz - elektrotechnika on-line

Čtvrtek
12. 12. 2019
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů Zásuvky monitorující příkony uspoří zákazníkům v datacentrech tisíce

Zásuvky monitorující příkony uspoří zákazníkům v datacentrech tisíce

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

Zjistit se to však dá pouze online přesným měřením jednotlivých serverů, a na druhém konci samozřejmě musí stát ochota datacentra takto účtovat. Datacentrum Coolhousing v Praze takové inteligentní zásuvky má. Pojďme se podívat, jak to v praxi po dvou letech od zavedení funguje.

Inteligentní zásuvky poskytnou přesná data

Znáte ten pocit hořkosti, když do datového centra poskytovatele serverhousingu přinesete nový server a dozvíte se: „Čtyřstovka zdroj, to máme kategorii příkonu do 600 W, cena bude tolik a tolik“? Přitom víte, že při pořízení serveru jste dbali i na ekonomiku provozu a pořídili úsporné komponenty. Zkuste férový přístup k cenám za příkon serveru.
Společnost Coolhousing má přes dva roky zavedeny inteligentní zásuvky Eaton ePDU, které měří skutečný příkon připojených technologií. Pro kalkulaci ceny služby je důležitý skutečný příkon serveru zjištěný během každých 30 dní využívání. Taková kalkulace dává sbohem odhadům příkonu serveru podle štítkového výkonu zdroje, který bývá často poskytovateli naddimenzován, a umožňuje dohodnout paušální platbu dle skutečného příkonu. Třicetidenní průměr zákazníky Coolhousingu navíc chrání před nečekanými náklady při náhlém zvýšení spotřeby serveru např. v době nárazové potřeby vyššího výkonu. Výstupy měření jsou pak pro ně k dispozici v podobě grafů a přehledů v klientské administraci.

Spotřebu si každý může hlídat online
Pro měření příkonu každého serveru využívá Coolhousing jednotky vnitrostojanových rozvaděčů – tzv. inteligentních zásuvek. Na samotné měření spotřeby však není inteligence potřeba. Je to z toho důvodu, že měření spotřeby není jedinou přidanou hodnotou, kterou připojení nabízí, zásuvky jsou také dálkově spravovatelné.
V klientské administraci mohou zákazníci kdykoli zadat přiděleným zásuvkám pokyn k zapnutí, vypnutí či restartu serveru. V případě potřeby tvrdého restartu si zákazníci mohou rychle pomoci sami bez nutnosti kontaktovat technickou podporu datového centra.

Reálná spotřeba je vždy nižší nižší
A rekapitulace závěrem. Mnozí poskytovatelé serverhousingu před svými zákazníky cenu elektřiny skrývají. V tomto případě se servery řadí do příkonových kategorií podle reálné spotřeby, která je v mnoha případech až nečekaně nízká. Běžný malý webserver s jedním procesorem Intel Xeon a dvěma SATA disky si průměrně neřekne o více, než 50 W. Opravdu je výhodné platit například za 600 W vyčtených z nálepky na zdroji? Na tomto se jistě shodneme - je to zbytečné.Další informace o službě serverhousingu jsme našli na stránkách:

https://www.coolhousing.net/cz/serverhousing?utm_source=JustC&utm_medium=cpc&utm_campaign=mereni_prikonu

 

Přehled nových článků

cez banner 300x300

ČD Telematika

banner_eltech

zbrojovka

balluff_logo_cmyk_posdetektor_centrala_banner_300x90

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky


+