Etm.cz - elektrotechnika on-line

Středa
22. 01. 2020
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů Inteligentní zásuvky v Coolhousingu pro permanentní monitoring elektrické spotřeby a vzdálenou správu

Inteligentní zásuvky v Coolhousingu pro permanentní monitoring elektrické spotřeby a vzdálenou správu

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 
Pondělí, 17 Únor 2014 15:50

Komplexní přehled o spotřebě
Z důvodu co nejefektivnějšího řízení elektrické energie, potřebují datacentra komplexní pohled na příkon a spotřebovávanou elektrickou energii, a to od řady datových rozváděčů, přes jednotlivé racky až na úroveň samotných serverů. Díky tomu lze dosáhnou komplexní analýzy energetické spotřeby a následné optimalizace, jak z interního pohledu datového centra, tak ve vztahu ke svým zákazníkům.EPDU-ruzne

Inteligentní zásuvky v Coolhousingu
Pro kalkulaci ceny za server housing v datacentru je podstatný skutečný příkon serveru, proto datové centrum Coohousing již déle než rok využívá tzv. inteligentních zásuvek, ePDU panelů od společnosti Eaton.

Inteligentními zásuvkami využívanými v Coolhousingu se rozumí jednotky vnitrostojanových rozváděčů elektrické energie konstruované pro rozvod elektrického napájení s přidanou hodnotou monitoringu a vzdálené správy. Rozváděče jsou určeny speciálně pro IT infrastrukturu firemních subjektů a zařízení umístěná v datových centrech.

Výhody inteligentních zásuvek pro zákazníky a provozovatele datacenter

- kalkulace ceny na základě reálného příkonu serveru, zjištěného průměrem za posledních 30 dní provozu, čímž se redukují momentální výkyvy ve spotřebě, a následná škálovatelnost do skupin po 10 W

- monitoring, kontrola i vzdálená správa serverů (zapnutí, vypnutí či restart zásuvky) pomocí uživatelského rozhraní (ControlPanelu)

- možnost pojmenování jednotlivých serverů (např. v případě serverových farem)

 

„Takzvané inteligentní zásuvky, které dlouhodobě využíváme, přinášejí vysokou přidanou hodnotou jak nám, v rámci interních procesů, tak zejména našim zákazníkům, kteří na základě monitoringu reálného příkonu platí pouze za skutečně spotřebovanou elektrickou energii svých serverů. Nikoliv za štítkovou hodnotu na zařízeních. Navíc mohou sami prostřednictvím Control Panelu kontrolovat příkon a vzdáleně je spravovat,“ říká Jiří Dvořák z datového centra Coolhousing.

Další informace a zkušenosti z praxe datového centra naleznete na http://www.coolhousing.net/serverhousing.html

 

Přehled nových článků

amper 300x300
cez banner 300x300

ČD Telematika

banner_eltech

zbrojovka

balluff_logo_cmyk_posdetektor_centrala_banner_300x90

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky


+