Etm.cz - elektrotechnika on-line

Středa
26. 02. 2020
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů Kontakty

Rok 2010 plný multimediálních překvapení na DVD

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

První DVD nese název Bezpečnost při elektrických měření. Na DVD se dozvíte jak správně volit přepěťové kategorie u měřicího přístroje. Stále složitějšími rozvodnými soustavami a zátěžemi se zvyšují možnosti přechodných přepětí v síti. Motory, kondenzátory a zařízení s výkonovým usměrňováním, jako frekvenčně řízené pohony, mohou být hlavními zdroji takovýchto přepěťových špiček. Zásahy blesků do vnějšího vedení také způsobují extrémně nebezpečná přechodná přepětí značné energie. Hovoříme-li o měření na elektrických systémech, tato přechodná přepětí jsou „neviditelná" a většinou nevyhnutelná nebezpečí. Vyskytují se pravidelně na nízkonapěťových okruzích a špičkové hodnoty mohou dosáhnout až několika tisíc voltů. Pro vaši ochranu před těmito přechodnými přepěťovými odchylkami musí být měřicí zařízení bezpečná.
Kategorie těchto přepětí na základě vzdálenosti určitého zařízení od zdroje energie určuje IEC 61010-1.

dvd_video_3

Druhé DVD se zabývá principy zobrazení termokamerami a zaměřuje se na používání této výkonné technologie pro vyhledání poruch v elektrických, elektromechanických aplikacích a aplikacích kontroly procesů. Toto DVD nese název Termální zobrazení. Díky této technologii lze zjistit časté problémy ještě předtím, než budou provedena kontaktní měření.

Třetím DVD Kvalita elektrické energie. Elektrická energie se zhoršenými parametry kvality se čím dál častěji stává nejdůležitějším problémem pro průmysl a firmy poskytující služby. Zhoršená kvalita dodávané elektrické energie způsobuje v evropském průmyslu zvýšené náklady.
Pro dosažení dobré kvality dodávané elektrické energie je nezbytný dobrý návrh zařízení, účinné kompenzační a filtrační zařízení, spolupráce s dodavatelem, časté sledovaní provozních parametrů a dobrá údržba. Jinými slovy, je nezbytný komplexní přístup a dostatečná znalost problematiky kvality elektrické energie. Cílem DVD je proto podat základní informace o kvalitě elektrické energie a přehledu nástrojů a kontrolních procesů používaných při vyhledávání běžných problémů.

dvd_video_2

Poslední, čtvrtým DVD je Testování elektroinstalace. Pomocí DVD se dozvíte, jak správně provádět revize pevných rozvodů dle IEC 60364 a vykonávat všechny požadované testy k ověření bezpečnosti.

Nezapomeňte tedy na své předplatné na rok 2010!

on-line předplatit si ho můžete po kliknutí zde

 
amper 300x300

EKOLAMP

cez banner 300x300
banner_eltech

zbrojovka

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky