Etm.cz - elektrotechnika on-line

Středa
29. 01. 2020
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů

Kompletní modulární systém pro malé DC servo motory

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Schmachtl CZ s.r.o.   
Středa, 23 Listopad 2011 14:50

Plochá rychlostně-momentová křivka a vynikající výkon jsou důsledkem značného nominálního momentu 2,6 nebo 4,5 Ncm, respektive nominální rychlosti 3 500 ot/min. Standardní komutaci motoru zajišťují hallovy sondy a pokud je třeba zvýšit přesnost, je možné instalovat enkodér s vyšším rozlišením.

Motor může být vybaven interní nebo externí řídící elektronikou. Verze motoru BG 32 KI (dvoudrátové řešení) má integrovanou řídící elektroniku.

Pokud je v aplikaci nutné řídit pouze rychlost, je k dispozici levná, jednokvadrantová externí elektronika BGE 3004A. Řídicí Elektronika BGE 3508 splňuje všechny požadavky pro náročné řízení. Je vybavena čtyřkvadrantovým polohovým řízením s integrovaným výkonovým stupněm a rozhraním pro samostatnou funkci. Elektronika může dostávat řídicí data přes digitální a analogové I/O nebo může být řízena přes průmyslovou komunikační sběrnici CANopen.

Bezpečnostní funkce, jako ochrana před nízkým napětím, vysokou teplotou a blokací rotoru, zajišťují nejlepší ochranu provozu.

Planetové převodovky PLG 32/PLG 32H a PLG 42S/PLG 42K se dokonale hodí pro montáž k motorům řady BG 32 i na další řady. Výjimečná je převodovka PLG 32H. Vývojovým cílem u této převodovky byla co nejnižší hlučnost. Tento cíl, mimo jiné, byl dosažen použitím šroubového ozubení na prvním stupni. Velké množství řešení může být realizováno malým množstvím standardizovaných komponent, které mají jemně odstupňované převodové poměry.

Jedno-, dvou- a tří-stupňové převodovky mohou mít až 18 různých převodových poměrů od 4,5:1 až do 575:1. Do převodovek jsou instalována kuličková ložiska s krytem na obou stranách a s mazivem, které vydrží po celou dobu životnosti. Tím se dosáhlo bezúdržbového provozu po celou dobu životnosti.

Systémy s dvěma kuličkovými ložisky zajišťují velkou axiální a radiální odolnost výstupní hřídele. Pro použití v náročných podmínkách jsou převodovky chráněny proti prachu, špíně a kapalinám až do stupně krytí IP54. Proniknutí prachu nebo kapaliny zabraňuje „O" kroužek mezi převodovkou a motorem. S odpovídajícím spojením motoru s aplikací zákazníka lze docílit stupně krytí až IP65.

Brzdy a enkodéry s vysokým rozlišením kompletně doplňují modulární systém. V případě potřeby dodržovat vysoké přesnosti při řízení a polohování, mohou být motory vybaveny digitálními enkodéry. Inkrementální enkodér RE30 generuje dva čtvercové signály, posunuté o 90° a volitelně i referenční puls. Je možné dosáhnout až 512 pulsů na kanál.

K motoru BG 32 může být také připojena brzda E 38, brzdicí ve stavu vypnutého napájení. Tato brzda má brzdicí moment 20 Ncm. Dunkermotoren vyvinul tyto univerzální motory pro široké spektrum automatizačních aplikací.

schmachtl_1_1

 

SCHMACHTL CZ spol. s r.o.
Vestec 185
252 42 Jesenice
tel.: +420 244 001 500
fax: +420 244 910 700
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
internet: www.schmachtl.cz

 
amper 300x300
cez banner 300x300

ČD Telematika

banner_eltech

zbrojovka

balluff_logo_cmyk_posdetektor_centrala_banner_300x90

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky


+