Etm.cz - elektrotechnika on-line

Pátek
15. 11. 2019
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů

Nová hvězda v elektroinstalacích - univerzální, variabilní systém ENYSTAR - rozváděčové skříně s dveřmi pro instalace do 250A

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel František Dvořák, Hensel, s.r.o.   
Úterý, 10 Březen 2009 00:00

Čtyři velikosti skříní ENYSTAR mohou být používány buď jako jednotlivé, k montáži na stěnu samostatně, nebo variabilně a bezpečně spojené v rámci většího rozváděče do 250 A. Otevřené stěny skříní systému ENYSTAR umožňují spolehlivé spojování jednotlivých skříní i různých velikostí prostřednictvím systému těsnění, které je součástí skříně a spojovacích segmentů. K tomuto spojení je zapotřebí mít pouze šikovné ruce, především pak palce a k demontáži pak pouze šroubovák. Díky velkému otvoru v nezakrytých stěnách je dostatečný přístup k montáži přístrojů a pro jejich zapojování. Systém je doplněn bohatou řadou příslušenství jako například montážních přírub a montážních sad s vypínači popřípadě pojistkovými odpínači. Upevnění na stěnu lze řešit třemi způsoby a to jako upevnění z vnitřku skříně, pomocí vnějších úchytek nebo na montážní rám.
Základní myšlenkou při vývoji tohoto systému je dát montážní firmě možnost přestavby rozváděče přímo na místě jeho použití, bez nutnosti zničení jakékoliv části již připraveného rozváděče. Toto se samozřejmě netýká již provedeného zapojení!
hensel

ENYSTAR je utěsněný proti prachu a je vodotěsný proti stříkající vodě. Stupeň ochrany IP 65. Je vyroben z vysoce kvalitních termoplastických polykarbonátů. Z tohoto důvodu je toto zapouzdření určeno jak pro vnitřní, tak pro venkovní použití. Díky shora uvedeným materiálům nabízí systém dlouhou životnost, vysokou odolnost proti nárazu a odolnost proti externím vlivům a proti korozi. Samozřejmě je i odolný proti vlivu UV záření.
Všechny velikosti skříní ENYSTAR jsou vybaveny dveřmi, dle výběru průhlednými nebo neprůhlednými v závislosti na dané aplikaci. Závěsy dveří jsou též variabilní a podle aplikace lze lehce pomocí šroubováku zaměnit směr otvírání vlevo nebo vpravo. Jednoduše lze též pomocí sady pro ovládání uzávěru dveří zvolit mezi ovládáním ručním, ovládáním nástrojem (šroubovákem) nebo uzamykáním klíčem FAB, které zamezuje přístupu nežádoucích osob.
Univerzálnost skříní ENYSTAR spočívá v neposlední řadě v nabídce variant skříní, která začíná prázdnou skříní a pokračuje přes přípojnicové, svorkové, vypínačové, elektroměrové, skříně odpínačů, skříně bezpečnostních pojistkových odpínačů a končí skříněmi pro modulové řadové přístroje.
V řadě důležitých vlastností ční v poslední době velmi aktuální EMC- elektromagnetická kompatibilita přípojnicového systému (vodiče N a PE jsou dimenzovány na stejné zatížení jako fázový vodič). Tomu také odpovídají i na tyto přípojnice montované pojistkové přístroje.
Velmi flexibilní je i kabelový vstup do systému. Přírubami s metrickými předlisy, elastickými membránami a kabelovými vývodkami můžeme přivést kabel až do průměru 72 mm. Kabel lze proti pohybu zajistit odlehčovačem tahu kabelu.
Rychlost montáže a jednoduchost systému ENYSTAR je ještě podtržena novým konfigurátorem ENYGUIDE, který usnadňuje konstruktérům práci s přípravou sestav, detailních výkresů a tvorbou kusovníků. Tento profesionální projekční nástroj umožňuje bez instalace dalších složitých programů ukázat konečnému zákazníkovi /operátorovi každý rozváděč jako 3D model nebo jako 2D výkres pro montáž. Uživatel může použitím různých úrovní pohledu zvolit mezi vybavením, krycími deskami, dveřmi apod. ENYGUIDE automaticky počítá požadované příslušenství a automaticky připočítává též vnitřní dělící stěny a krycí desky. Nový konfigurátor je k dispozici na www.enyguide.eu. Zákazníkům se zájmem o práci s ENYGUIDE je k dispozici CD, které jim umožní práci offline.
 
cez banner 300x300

ČD Telematika

banner_eltech

zbrojovka

balluff_logo_cmyk_posdetektor_centrala_banner_300x90

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky


+