Etm.cz - elektrotechnika on-line

Čtvrtek
14. 11. 2019
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů

Tester vibrací Fluke 810 - Lepší způsob jak odhalit problémy na strojích

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Ing. Jaroslav Smetana, Blue Panther Instruments   
Pondělí, 26 Červenec 2010 11:42


Teploměrem nebo termovizní kamerou zjišťují přehřátí, špatné elektrické kontakty nebo vadná ložiska. Multimetrem nebo analyzátorem sítě zjišťují elektrické problémy. Technickou analýzy mazání posuzují podmínky v čase.
Nyní se nabízí všem profesionálům v průmyslové údržbě nově využitelná cesta ne jenom poslouchat, ale nalézt mechanický problém.

Fluke_810_1


Společnost Fluke přináší na trh zcela nový tester vibrací Fluke 810. Jedná se o zcela nový nástroj pro údržbu navržený pro přímé zjišťování a ověřování vibrací strojů a doporučování potřebné opravy.

Mnoho údržbářských skupin dnes pracuje pod tvrdými omezeními financí a času. Nemohou mít zdroje na využití dlouhodobých programů analýzy vibrací. Fluke 810 je navržen právě pro ty pracovníky údržby, kteří potřebují řešit mechanické problémy a rychle pochopit podstatu stavu zařízení.
Fluke 810 je ruční přístroj navržený a naprogramovaný pro diagnostiku většiny mechanických problémů jako nevyvážení, problémy souososti a ložisek a mnoho dalšího na širokém spektru mechanických zařízení zahrnujících motory, ventilátory, dmychadla, řemenové a řetězové převody, převodovky, spojky, pumpy, kompresory atd. Mnoho pracovníků v údržbě se domnívá, že jsou jen dvě možností jak testovat vibrace: velmi nákladné a složité analyzátory vibrací s komplikovaným používáním a pak jen velmi jednoduché vibrační testery.
Fluke 810 vyplňuje mezeru mezi těmito dvěma kategoriemi přístrojů a kombinuje schopnosti diagnostiky vyškoleného zkušeného pracovníka užívajícího složitý analyzátor vibrací s rychlým a pohodlným jednoduchým přístrojem s přijatelnou cenou.

Fluke_810_3


Jedná se o nový testovací nástroj pro oblast vibrací. Fluke 810 není jenom detektor vibrací, ale kompletní diagnostický nástroj s návrhem řešení odhaleného problému. Diagnostická technologie uvnitř Fluke 810 analyzuje situaci stroje a identifikuje poruchy porovnáváním vibračních dat s rozsáhlou sadou pravidel a algoritmů, vyvinutých za mnoho let zkušeností pracovníků v oblasti diagnostiky vibrací.
Fluke 810 určuje závažnost zjištěné poruchy použitím techniky simulace bezporuchového stavu a vytvořením základny pro rychlé porovnání nashromážděných dat. To znamená, že každé provedené měření je srovnáváno se stavem „jakoby nového stroje".
Jakmile Fluke 810 zjistí poruchu, identifikuje problém, jeho místo a jeho závažnost na stupnici čtyř úrovní a pomáhá tak pracovníku údržby zvolit priority údržbových prací. Také doporučí opravu. Kontextová nápověda pomáhá novému uživateli rychlými tipy na další postup v usnadnění práce.
Mechanická diagnostika s Fluke 810 začíná umístěním trojosého TEDS akcelerometru na testovaný stroj. Akcelerometr má magnetické uchycení nebo může být připevněn pomocí úchytky a lepidla.
Jak stroj pracuje akcelerometr detekuje jeho vibrace ve třech rovinách (vertikální, horizontální a osové) a přenáší naměřená data do Fluke 810. S použitím sady pokročilých algoritmů tester provádí diagnostiku a doporučuje řešení nápravy případné poruchy.
Fluke 810 tedy přináší možnost provádět diagnostiku vibrací a odhalovat dobrý a nevhodný stav zařízení i pracovníkům bez letité zkušenosti v oblasti vibrací a bez náročného, dlouhodobého programu zjišťování základních podmínek stroje. Dlouholeté zkušenosti jsou uloženy v přístroji a připraveny k použití.
Co se týče mechanické konstrukce přístroje, je, jako všechny přístroje Fluke v provedení odolném tvrdému prostředí. Je vybaven velkým barevným displejem a sadou ovládacích tlačítek. Součástí dodávku je akcelerometr s citlivostí 100mV/g a čidlo otáček s rozsahem 6 až 100000 otáček za minutu.
Přístroj sám má rozměry 19x7x27cm a váží pouhých 1,9kg. Je napájen akumulátory LiOn s pracovní dobou 8 hodin. Využívá čtyř-kanálová 24 bitový A/D převodník a pracuje v pásmu 2Hz až 20kHz.
Další podrobnosti o Fluke 810 a dalších přístrojích pro údržbu naleznete u zástupce firmy Fluke, společnosti Blue Panther s.r.o. www.blue-panther.cz.

 
cez banner 300x300

ČD Telematika

banner_eltech

zbrojovka

balluff_logo_cmyk_pos



detektor_centrala_banner_300x90

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky


+