Etm.cz - elektrotechnika on-line

Středa
29. 01. 2020
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů

Dvakrát větší výkon ve stejně velkém motoru

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel redakce Etm   
Pátek, 13 Listopad 2009 00:00

Původní prstencové magnety ze syntetického materiálu byly nahrazeny členitými magnety ze slinutého neodymu, železa a bóru. Díky těmto anizotropním členitým magnetům je dosaženo maximální směrové účinnosti vzhledem k jednotlivým magnetickým pólům zejména v přechodové oblasti, kde dochází ke změně polarity.
Ve spojení dokonalého provedení motoru s vysoce kvalitním materiálem magnetů bylo dosaženo překvapujícího nárůstu výstupního výkonu z 84 wattů na 190 wattů. Krouticí moment vzrostl z 26 na 52 Ncm při zachování téměř totožných jmenovitých rychlostí a účinnost vzrostla průměrně o 15 %.

motor_vykon_1
Obr. 1 Inovovaný DC servopohon BG 65 S s dvakrát větším výkonem


Stávající stejnosměrný motor BG 65 se nabízel ve třech výkonnostních provedeních o délce 115, 140 a 165 mm. Díky výraznému nárůstu výkonu se u řady BG 65 S stala nejdelší verze nadbytečnou, a proto se tento motor nabízí s vinutími pro různá napájecí napětí jen ve velikostech 150 a 140 mm. Napájecí a řídící elektronika a koncepce konektorů byly samozřejmě přizpůsobeny zvětšenému proudovému odběru. Aby byla zajištěna zpětná kompatibilita s předchůdcem tohoto pohonu, byly zachovány rozměry motoru a provedení příruby.
Motor může být vybaven různými typy vestavěných řídicích elektronik. Nabídka řídicích elektronik začíná u čtyřkvadrantové elektroniky pro řízení rychlosti (SI). Dalším stupněm je čtyřkvadrantové servořízení s konfigurací z počítače (PI). Parametrizace zahrnuje nastavení provozního režimu, regulace polohy, rychlosti a momentu (resp. proudu). Další řídicí elektronika (CI) disponuje rozhraním CANopen (s profilem zařízení DSP402). Rozhraní CANopen umožňuje řízení motoru za chodu přímo v provozu. Pro speciální projekty se sofistikovanějšími požadavky existuje také programovatelná řídicí elektronika s rozhraním CANopen (MI). Naprogramovaná elektronika může řídit samotný motor, nebo i ostatní motory připojené do sítě CAN v režimu Master-Slave.
Ve spojení s modulárním systémem společnosti Dunkermotoren je možné dodat řešení přímo na míru ve velmi krátkém čase. Komponenty modulárního systému zahrnují planetové převodovky (s výstupním krouticím momentem až 160 Nm) a šnekové převodovky (s výstupním krouticím momentem až 30 Nm), které vyvíjí a vyrábí přímo Dunkermotoren. Modulární systém je dále doplněn o různé typy rotačních enkodérů (snímačů polohy) a aktivních či pasivních brzd.

Schmachtl CZ s.r.o.
Vestec 185, 252 42 Jesenice u Prahy
Tel.: 244 001 558, Fax: 244 910 700
www.schmachtl.cz

 
amper 300x300
cez banner 300x300

ČD Telematika

banner_eltech

zbrojovka

balluff_logo_cmyk_posdetektor_centrala_banner_300x90

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky


+