Etm.cz - elektrotechnika on-line

Pátek
22. 11. 2019
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů

Nové unikátní vizuální senzory

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Gustav Holub   
Středa, 14 Leden 2009 18:25

1. Řada senzorů VeriSens firmy Baumer:
Pomocí výkonné nástavby na konturové bázi a patentovaného procesoru tato řada senzorů nevyžaduje od uživatele prakticky žádné znalosti z oboru průmyslového zpracování obrazu. Analýza kontur je srozumitelná nejen intuitivně, nýbrž je také extrémně stabilní vůči vlivům okolí, jako je např. cizí světlo.

uni_senzor_1
Obr. 1. Vizuální senzor firmy Baumer z řady VeriSens

2. Inspekční senzory Checker firmy Cognex:
Tyto inspekční senzory jsou plně autarkně pracující systémy s integrovaným osvětlením a komunikačním rozhraním. Červené, zelené a modré LED se starají o kontrastně vzestupné osvětlení a mohou též zvládat obtížné detekční úkony.

uni_senzor_2
Obr. 2. Inspekční senzor firmy Cognex typu Checker

3. Senzory Camat z řady 47 firmy Vision+Control:
Tyto senzory jsou optimalizovány na speciální kontrolní úkoly a vyznačují se jednoduchou obsluhou a rychlým parametrováním. Konstrukce typu "vše v jednom" zahrnuje přesnou optiku, intenzivní osvětlení pomocí LED, obrazové snímání a vyhodnocovací elektroniku, jakož i komunikační rozhraní. Obrazové senzory s vysokým rozlišením, optimalizované algoritmy a výkonný digitální signální procesor jsou zárukou precizních výsledků kontroly v reálném čase.

uni_senzor_3
Obr. 3. Senzor Camat S 47 firmy Vision+Control

4. Laserové senzory firmy Siemens:
Laserový systém světlaného řezu Simatic MV 730 u výškových profilů se hodí pro veškeré aplikace, u nichž je žádána vysoká odolnost vůči měnícím se světelným poměrům nebo pro problematické materiály (lesklé dílce nebo nehomogenní povrchy. Vývoj u vizuálních senzorů dále úspěšně pokračuje. Výrobci vidí nevyčerpatelné možnosti v kombinaci robotiky, automatizaci a průmyslového zpracování obrazu (PZO). Aplikace vizuálních senzorů by v budoucnu přinesla větší samostatnost robotů a nezávislé plnění všech úkolů v automatizovaných procesech. Dodavatelé vidí další trend v použití "vícehlavicových" senzorů pro inspekce pomocí více pohledů na kontrolovaný objekt.

uni_senzor_4
Obr. 4. Laserový senzor firmy Siemens z řady Simatic MV 730

 
cez banner 300x300

ČD Telematika

banner_eltech

zbrojovka

balluff_logo_cmyk_posdetektor_centrala_banner_300x90

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky


+